Kierunki podróży

Majorka

Majorka

Majorka. Muzyka błękitu.

Niebo jak turkus, morze jak szmaragd, powietrze jak w niebie” …tak o Majorce pisał Fryderyk Chopin. Jego zachwyt zrozumie każdy kto zawita na największą wyspę Balearów. Przekonajcie się sami. Z Poznania startują bezpośrednie loty czarterowe na Majorkę

Minorka

Minorka

Minorka. Wyspa cudownie zapomniana.

To trochę jak flirt. Słońce cały czas obserwuje morskie fale, podziwia je, dotyka ich promieniami, a morze przebiera się w coraz to nowe suknie, chcąc się przypodobać”. Monika Michalik

Rodos

Rodos

Światło w Grecji nie jest czymś zewnętrznym, czymś, na co się patrzy. Przesącza się przez pory skóry i trafia wprost do mózgu, gdzie trwa niczym jaśniejąca i pulsująca siła we wnętrzu ludzkiej twierdzy. Jest wewnętrzną iluminacją właściwą każdemu człowiekowi, przydającą życiu nie tylko dobra, ale i znaczenia. Greckie słońce nie ogrzewa skóry, przenika w głąb ciała przez każdy otwór i płonie w piersi człowieka niczym drugie bijące serce, pompujące gęstą krew życia w żyłach”. Irving Stone, Grecki skarb

Kefalonia

Kefalonia

Greckie światło i greckie słońce panują na wyspach, na ziemi i na morzu, żadna inna kraina nie doświadcza ich w podobny sposób, gdyż są częścią dziedzictwa, które wzniosło Partenon”. Irving Stone, Grecki skarb 

Jeżeli macie ochotę zaznać greckiego słońca i greckiego światła wakacje na wyspie Kefalonia to świetny pomysł. Tym bardziej, że z Poznania startują bezpośrednie loty czarterowe na Kefalonię.

Wyspa Kos

Wyspa Kos

Kos. Wyspa, na której się nie zgubicie i odnajdziecie wiele własnych ścieżek.

Dziś, jak dawniej, Grecja jest szczególnie ważna dla każdego, kto stara się odnaleźć samego siebie”. Henry Miller

Wyspa Kos to taka Grecja w pigułce. Piaszczyste, szerokie, długie plaże, ukryte wśród skał lazurowe zatoczki, doskonale zachowane stanowiska archeologiczne, urokliwe białe miasteczka, majaczące na horyzoncie wysokie wzniesienia, fantastyczne jedzenie, piękna roślinność i fascynująca przeszłość, której ślady obecne są w wielu miejscach. Łagodna pogoda sprzyja relaksowi, średnie dzienne temperatury od początku maja do października wynoszą powyżej 20 stopni.

Monastyr Tunezja

Monastyr Tunezja

Tunezja to życie w blasku słońca, pośród radosnych kolorów i przezroczystych cieni…” Aline Reveillaud de Lens

Tunezja zwykle kojarzy się z plażami i hotelami, jednak ten niewielki kraj oferuje fascynujące miejsca i historie. To tu legendarna Dydona wykazała się pomysłowością zdobywając ziemię, na wyspie Dżerba zatrzymał się Odyseusz, a dawna rzymska prowincja Africa zostawiła po sobie największy amfiteatr w Afryce (oraz nazwę dla całego kontynentu!).

Kavala Grecja

Kavala Grecja

Kavala-najpiękniejsze miasto kontynentalnej Grecji.

Światło w Grecji nie jest czymś zewnętrznym, czymś na co się patrzy. Przesącza się przez pory skóry i trafia wprost do mózgu, gdzie trwa niczym jaśniejąca i pulsująca siła…Egipcjanie czcili słońce. W Grekach słońce zamieszkało na zawsze”. Irving Stone

Agadir Maroko

Agadir Maroko

Agadir-początek marokańskiej przygody.
„Urzeka kolorami, kusi zapachami, oplata wszystkie zmysły. Maroka się nie zwiedza, ten kraj trzeba doświadczyć, zasmakować, dotknąć, poznać jego historię i zatrzymać cząstkę w sercu” Patrick Modiano.

Palermo

Palermo

Jedz, módl się i spróbuj pokochać…Palermo

Pozwoliłam sobie sparafrazować tytuł książki Elizabeth Gilbert Jedz módl się i kochaj, która wielu czytelników zaraziła miłością do Włoch, aby zaprosić Was do odwiedzenia stolicy Sycylii. Największa wyspa na Morzu Śródziemnym, sama w sobie wydaje się państwem. Gabriel Garcia Marquez napisał „Wyprawa na Sycylię jest lepsza od wyprawy na księżyc”. Przekonajcie się sami, już tego lata startują bezpośrednie loty z Poznania do Palermo (linie Ryanair).

Werona

Werona

„Romeo! Czemuż Ty jesteś Romeo?” Jeżeli chcecie rzucić okiem na balkon, w którym bohaterka dramatu Szekspira „Romeo i Julia” zadała to pytanie, czas udać się do Werony.

Wprawdzie Szekspir nigdy nie był w Weronie, ale nie popełniajcie jego błędu. Tym bardziej, że z Poznania mamy bezpośrednie loty do miasta zakochanych (linie Wizzair, raz w tygodniu, w soboty).

Saloniki

Saloniki

"Saloniki – Moje Greckie Odkrycie"
Oto moja opowieść o podróży do Salonik, miasta, które urzekło mnie swoim niezwykłym połączeniem historii i nowoczesności. To było cztery dni pełne odkryć, które na zawsze zapadną mi w
pamięci.Podróż rozpoczęłam od Placu Arystotelesa, serca miasta, gdzie przeszłość splata się z teraźniejszością. Otoczona przez sklepy i kawiarnie, czułam puls tego miejsca. Spacerując wzdłuż promenady, z każdym krokiem odkrywałam nowe widoki, a morze Egejskie rozpościerało się przed mną w całej swojej majestatycznej okazałości.

Larnaka Cypr

Larnaka Cypr

Cypr-jedz, kąp się i kochaj!

Czego nam potrzeba, byśmy mogli poczuć się szczęśliwi? Starożytni filozofowie uważali, że stan szczęśliwości osiąga się czyniąc dobro i prowadząc prawe i cnotliwe życie. Cypryjczycy dopowiadają, że wystarczy zanadto się nie przejmować. Swój niezłomny stoicyzm zawdzięczają zapewne naukom Zenona z Kition, który stworzył na wyspie podwaliny tej filozofii. Jeśli chcecie odkryć cypryjską radość życia i spędzić niezapomniane wakacje, od tego roku na wyspę Afrodyty przeniesiecie się w szybki i przyjemny sposób. Z Poznania startują bezpośrednie loty czarterowe na Cypr. Ja po prostu kupiłam wycieczkę w biurze podróży i po kilku godzinach wylądowałam w mieście Larnaka.

Antalya

Antalya

Antalya to najbardziej znana miejscowość wypoczynkowa na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego, mekka turystów niemal z całego świata, ale też doskonała baza wypadowa do zwiedzania okolicznych miast i atrakcji stworzonych przez naturę. To nie tylko wakacyjny kurort i ciągnące się kilometrami białe plaże. Antalya to także miasto z bogatą przeszłością i ciekawymi zabytkami, słoneczne i serdeczne dla przybywających.

Malaga

Malaga

Jeżeli chcecie przenieść się do krainy z baśni „Z tysiąca i jednej nocy” czas na podróż do Malagi-miasta nazywanego bramą do Andaluzji. Niepotrzebna Wam będzie lampa Alladyna i pomoc zaklętego w niej dżina. 15 kwietnia 2024 startują bezpośrednie loty z Poznania do Malagi (linie Ryanair, dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki).

Teneryfa

Teneryfa

„A Ty mnie na wyspy szczęśliwe zawieź…pokaż mi wody ogromne i wody ciche, rozmowy gwiazd na gałęziach...” tak marzył w swoim wierszu Konstanty Ildefons Gałczyński. I tak się składa, że Wyspy Kanaryjskie nazywane są Wyspami Szczęśliwymi. Tę nazwę nadał im Platon. Jeżeli chcecie sprawdzić, czy polski poeta miał dobre przeczucie, a grecki filozof rację, czas wybrać się na Teneryfę-uchodzącą za najpiękniejszą i najbardziej zróżnicowaną wyspę archipelagu.

Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh

Tam, gdzie słońce było bogiem…

Jeżeli tak jak ja nie możecie doczekać się lata i macie ochotę na egzotyczne wakacje polecam wycieczkę do Egiptu, a konkretnie to jednego z najpiękniejszych kurortów nad Morzem Czerwonym- Sharm El Sheikh. Wystarczy wizyta w biurze podróży, wybór hotelu i trzymacie w ręku bilety do raju. Z Poznania startują bezpośrednie czarterowe loty do Egiptu.

Praga

Praga

Hradczany, plac Vaclava, most Karola, knedliczki, trdelniki – to właśnie z tym głównie kojarzy się Praga. I mimo, że to z pewnością atrakcje, które trzeba zobaczyć choć raz w życiu, to warto czasem zobaczyć miasto z mniej oczywistej strony, a że od tego roku można polecieć do stolicy Czech prosto z Poznania, to łapcie nasze tipy na udane tripy ;) 

Dubrownik

Dubrownik

 to miasto marzeń, które łączy w sobie niezwykłą historię, zabytki, bogatą kulturę, znakomitą kuchnię, wspaniałe widoki, plaże i miejsca na relaks. Czy tylko na chwilę czy na dłuższą wizytę Dubrownik jest wart odwiedzin. Tym bardziej, że od 4 kwietnia 2024 r. do Dubrownika możemy polecieć bezpośrednio z Poznania.

Kopenhaga

Kopenhaga

Dlaczego Duńczycy to najszczęśliwszy naród świata? Już od początku kwietnia 2024 r. będzie się można o tym przekonać w wygodny i szybki sposób. Z Poznania startują bezpośrednie loty do Kopenhagi.

Podgorica

Podgorica

Z pewnością macie wśród rodziny i znajomych osoby, które w ostatnich latach mówiły Wam „lećcie na Bałkany, tam jest pięknie i tanio!”. Nie da się ukryć, że argument budżetowy jest dla Polaków zawsze dużym plusem, ale samo odkrywanie tej części świata jest dobrą opcją także z innych względów. My tym razem postawiłyśmy na Czarnogórę, a dokładniej jej stolicę Podgoricę. Poleciałyśmy oczywiście prosto z Poznania. 

Warna

Warna

Choć wielu do Bułgarii wybiera się przede wszystkim na plażowanie, to my wybraliśmy Warnę także po to, by pozwiedzać. Wylecieliśmy większą grupą z biurem podróży prosto z Poznania i nasz wypad był połączeniem relaksu, leniuchowania na słońcu i zwiedzania okolicy. 

Lizbona

Lizbona

Wyczekiwana długo w końcu jest – Lizbona! Stolica Portugalii trafiła do siatki połączeń prosto z Poznania. Pierwsze loty z Ławicy już 29 października, dlatego to dobry moment, by zacząć planować podróż. My już kupiliśmy bilety i odliczamy dni do wylotu. 

Dubrownik

Dubrownik

„Perła Adriatyku” – to najczęstsze określenie dla Dubrownika. Chorwacja od lat jest jednym z ulubionych kierunków podróży Polaków. Wielu decyduje się na podróż samochodem, ale ja postawiłam na wygodę, oszczędność czasu i… pieniędzy, dlatego wybrałam się tam samolotem prosto z Poznania.

Tirana - miasto, które zaskakuje!

Tirana - miasto, które zaskakuje!

Tirana, stolica Albanii, to miasto o bogatej historii i kulturze, które w ostatnich latach zyskało na popularności wśród turystów. To miejsce, które zaskakuje swoim kolorytem, zabytkami i niepowtarzalnym klimatem. Największą atrakcją Tirany jest bez wątpienia Skanderbeg Square, centralny plac miasta, nazwany imieniem narodowego bohatera Albanii. Na placu znajdują się liczne zabytki, takie jak Pałac Kultury, operetka, ratusz i katedra św. Pawła.

Paphos

Paphos

Cypr to raj na ziemi dla miłośników słońca, pięknych plaż i bogatej historii. Wśród najpiękniejszych miast na Cyprze, warto wymienić Paphos - miasto, które przyciąga turystów z całego świata swoją piękną architekturą, uroczymi uliczkami i niepowtarzalnym klimatem. W tym przewodniku turystycznym przedstawimy Ci najlepsze miejsca do odwiedzenia podczas wakacji w Paphos.

Kutaisi - zabytki, smaki i tradycje Gruzji

Kutaisi - zabytki, smaki i tradycje Gruzji

Kutaisi to piękne miasto, leżące na południu Gruzji. To jedno z najstarszych miast kraju, pełne zabytków, smaków i tradycji, które przyciąga coraz więcej turystów z całego świata. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze atrakcje, które warto zobaczyć podczas pobytu w Kutaisi.

Wakacje we Włoszech: Zwiedzaj Bari i ciesz się wspaniałą atmosferą Apulii

Wakacje we Włoszech: Zwiedzaj Bari i ciesz się wspaniałą atmosferą Apulii

Bari - miasto w sercu Apulii, przyciąga turystów z całego świata swoim niepowtarzalnym urokiem i bogatą historią. Jest to idealne miejsce na spędzenie wakacji, gdzie można cieszyć się wspaniałą atmosferą, pięknymi plażami, smacznym jedzeniem i wieloma atrakcjami turystycznymi. W tym przewodniku turystycznym przedstawimy Ci najlepsze miejsca do odwiedzenia podczas wakacji w Bari.

Marsa Alam

Marsa Alam

Była Hurghada, czas na Marsa Alam. Jeśli wydaje Wam się, że wystarczy odwiedzić jedno miejsce, jeden rejon Egiptu, by móc powiedzieć, że się poznało to państwo to jesteście w błędzie. My zaplanowaliśmy tę wycieczkę już dawno wykupując ja w biurze podróży i już śpieszę z wyjaśnieniem, dlaczego warto tam polecieć Prosto z Poznania. 

Dubaj

Dubaj

Za oknem jesień, przed nami zima z krótkimi dniami, niskimi temperaturami i opadami deszczu i śniegu. Już sama myśl o tym sprawia, że wielu już nie może się doczekać kolejnych wakacji i słońca. Na szczęście, dzięki podróżowaniu, nie trzeba czekać do kolejnego lata, wystarczy skorzystać z jednej z ofert i wybrać się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tak ja my, bo właśnie postanowiliśmy, że wybierzemy się do Dubaju prosto z Poznania. 

Birmingham

Birmingham

Nazywane jest „Brytyjską Wenecją” i jest drugim najbardziej zaludnionym regionem w Wielkiej Brytanii. Birmingham, bo o nim mowa było celem naszej ostatniej podróży prosto z Poznania. 
Przez lata Birmingham, czyli bardzo ważny brytyjski ośrodek przemysłowy, cierpiało z powodu stereotypu o tym, że jest… brzydkie. Tymczasem, po przylocie od razu dostrzegliśmy, jak ciekawe jest to miejsce. 

Antalya

Antalya

To jeden z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków, a my polecieliśmy tam dopiero w tym roku. Turcja, a dokładniej Antalya to miejsce, które pojawia się w ofertach niemal każdego biura podróży - i dobrze, bo przynajmniej każdy znajdzie coś dla siebie. My polecieliśmy tam w czasie, który był dla nas bardzo napięty, dlatego tym bardziej doceniliśmy fakt, że można tam polecieć Prosto z Poznania i nie musimy tracić czasu na dojazdy. 

Londyn

Londyn

Londyn - niby kierunek oczywisty i można powiedzieć nieco „oklepany”, ale wierzcie mi, że każdy wyjazd może być wyjątkowy. Obojętnie czy skupicie się tylko na „klasycznych” punktach turystycznych, czy też na tych nieco mniej oczywistych, Londyn jest zawsze ciekawą opcją na wypad na kilka dni lub dłużej. Dziś przedstawię Wam kilka propozycji na połączenie klasyki z mniej popularnymi miejscówkami.

Liverpool

Liverpool

Miasto piłki nożnej i Beatlesów - to najczęstsze skojarzenia z Liverpoolem, do którego wybraliśmy się niedawno na city break. Przyznam, że bardzo nam się spodobało i postanowiliśmy Wam pokazać dlaczego - zwłaszcza, że można tam polecieć prosto z Poznania i na dodatek… wydać niewiele, bo wiele atrakcji jest darmowych. Czas na tanie zwiedzanie angielskiej perełki.

Edynburg

Edynburg

Gdy okres wakacyjny dobiega końca, my planujemy kolejne wycieczki. Tak naprawdę w podróżach nie ma sezonu - świat ma tak wiele do zaoferowania, że zawsze znajdzie się sposób na poznanie jego piękna o każdej porze roku. Dziś pokażemy Wam, dlaczego warto odwiedzić stolicę Szkocji, która urzekła nas architekturą i sposobem codziennego życia. 

Kraków

Kraków

Czasem dostajemy wiadomości i komentarze z pytaniem „jak?” - jak zaplanować, zacząć, znaleźć. Ten wpis będzie więc nieco inny niż pozostałe, bo zamiast relacji, pokażemy Wam jak planujemy podróże. Naszym celem niech będzie Kraków, czyli lotniskowa nowość prosto z Poznania, która ułatwi podróże między miastami i wygrywa z innymi środkami transportu. 

Madera

Madera

Wygląda trochę tak, jakby… chciała odpłynąć od Europy. Madera – miejsce, które było na mojej podróżniczej liście od dawna, ale jak to zwykle bywa „zawsze coś” wypadło. W tym roku jednak nie było opcji, bym tam w końcu nie dotarła. Jak rzekłam, tak zrobiłam i poleciałam prosto z Poznania zabierając ze sobą moich kompanów podróży. 

Hurghada

Hurghada

Egipt – kolebka cywilizacji, jedno z najbardziej znanych państw na świecie z niesamowitymi zabytkami i klimatem, który pozwala na „złapanie” słońca nawet w środku zimy. To także od wielu lat jeden z najpopularniejszych kierunków podróży Polaków, w tym także z poznańskiego lotniska Ławica. Być może trudno będzie Wam w to uwierzyć, ale… nigdy wcześniej tam nie byłam. Choć marzyłam o tym od dziecka, to zawsze „coś” wypadało. W tym roku jednak postanowiliśmy wraz z P. skorzystać z możliwości wylotu prosto z Poznania w ramach oferty czarterowej i wybraliśmy się do Hurghady. 

Gran Canaria

Gran Canaria

To jedna z tych podróży, na którą zdecydowaliśmy się z nietypowego powodu - Gran Canaria w naszych planach pojawiła się, bo… zwróciliśmy uwagę na kształt wyspy, która jest prawie okrągła, Oczywiście klimat i wizja ciepła, plaż i podziwiania natury także miały istotne znaczenie. Oto jak wyglądała nasza podróż. 

Fuerteventura

Fuerteventura

Piaszczyste plaże, Ocean Atlantycki, ciepło przez niemal cały rok, wulkany i piękno natury wokół – Wyspy Kanaryjskie od lat przyciągają turystów swoim urokiem i klimatem. Przyciągnęły też nas, bo na Fuerteventurę planowaliśmy się wybrać już kilka lat temu. Udało się w tym roku, oczywiście prosto z Poznania. Mamy dla Was kilka ciekawych miejsc godnych polecenia i zobaczenia. Gotowi?

Korfu

Korfu

Są takie miejsca, do których z chęcią się wraca. Korfu jest jednym z nich. Górzysta wyspa nad Morzem Jońskim nazywana jest najbardziej zieloną grecką wyspą i zdecydowanie ma w sobie coś, co sprawia, że chce się tam wrócić. Niedawno wykorzystaliśmy promocję Ryanaira i polecieliśmy tam większą grupą – część ponownie, inni pierwszy raz. Oczywiście prosto z Poznania.

Billund

Billund

Planowanie podróży do Danii i Legolandu zaczęliśmy już kilka miesięcy wcześniej. Na pomysł wpadli nasi synowie, którzy zawsze chcieli odwiedzić krainę swoich zabawek. Realizację umożliwiły tanie loty Ryanaira do Billund i to prosto z Poznania.

Cypr

Cypr

Czy podczas jednej podróży można poznać kulturę grecką i turecką jednocześnie? Można – wystarczy wybrać się na Cypr. Choć zwykle organizujemy nasze wypady zagraniczne sami od A do Z, to tym razem skusiliśmy się na ofertę czarterową z wylotem prosto z Poznania. Jak nam było w Pafos? Świetnie! 

Tirana

Tirana

W okresie wakacyjnym lubimy wybrać się czarterem na urlop – tak po prostu, żeby nie zaprzątać sobie głowy załatwianiem wszystkiego samemu. Tym sposobem, po zsynchronizowaniu urlopów (większości) w naszej paczce, stanęliśmy przed wyborem – gdzie polecieć? W różnych składach podróżowaliśmy w różne strony, ale tu chcieliśmy spędzić wypad większą grupą. Okazało się, że każdy z nas w tyle głowy miał Albanię. Uznaliśmy, że to znak, by właśnie to państwo wybrać na podróżowanie w trybie „czarter”, a nie samodzielne – i tym sposobem wylądowaliśmy (dosłownie) w Tiranie. 

Chania

Chania

Lecę na wakacje na Krecie - to hasło, które wypowiada co roku wielu Polaków, ale nie każdy jest precyzyjny. My zdecydowanie jesteśmy! Chania, greckie miasto położone na wybrzeży Krety, które jest mieszanką kultur i architektury. Można do niego polecieć prosto z Poznania, co oczywiście sprawdziliśmy i potwierdzamy - można, a nawet „trzeba” ;) Szczególnie, że bilety dostępne są w atrakcyjnych ryanairowych cenach. 

Split

Split

Gdy nie możesz wyrzucić czegoś z głowy, najlepiej jest to… poznać. Po powrocie z Zadaru dużo rozmawialiśmy o powrocie do Chorwacji. Oczywiście wielu doradzało nam Split i nie ukrywamy, że już na etapie planowania ostatniej wycieczki miasto to pojawiało się w rozmowach. Nie mogliśmy więc odmówić przeznaczeniu! Split nas wzywał, więc pozostało jedynie kupno biletów i wylot prosto z Poznania! 

Pula

Pula

Pula, czyli nieco Rzymu w Chorwacji i miejsce mojej ostatniej podróży. Miasto położone na siedmiu wzgórzach, do którego można polecieć Prosto z Poznania - no to poleciałam! 

Burgas

Burgas

Burgas, tam nas jeszcze nie było! To znaczy tak mogłyśmy powiedzieć jeszcze jakiś czas temu, bo właśnie wróciłyśmy z tego niezwykle popularnego wśród turystów bułgarskiego miasta. Cały wypad był bardzo spontaniczny, ale nie wszystko można i trzeba planować. To jak? Gotowi na kolejną relację wakacji prosto z Poznania? :) 

Malta

Malta

Dobrze jest czasem skoczyć na Maltę i to nie tę poznańską! Prosto z Poznania możecie polecieć na Maltę, ale wyspę na Morzu Śródziemnym. Obiecywałam sobie podróż tam od wielu lat i w końcu mi się udało. Bilety zarezerwowane, walizka spakowana, więc lecimy! 

Sztokholm

Sztokholm

Kojarzycie ten moment, gdy zastanawiacie się, „gdzie Was jeszcze nie było”? Ostatnio miałyśmy z N. coś takiego, więc zrobiłyśmy to, co zwykle w takich sytuacjach zrobić należy – sprawdziłyśmy siatkę połączeń z poznańskiej Ławicy i szukałyśmy tanich biletów. W dogodnym dla nas terminie znalazłyśmy Sztokholm, więc… kupiłyśmy bilety, spakowałyśmy się i poleciałyśmy prosto z Poznania do stolicy Szwecji. 

Warszawa

Warszawa

Jednodniowy wypad do Warszawy jest dość popularny wśród poznaniaków, ale my proponujemy, by dostać się tam samolotem. Dlaczego połączenia Poznań-Warszawa z poznańskiej Ławicy to udogodnienie, które uwielbiamy nie tylko chcąc zwiedzić stolicę? 

Bristol

Bristol

„Znowu lecicie na Wyspy?” - to było pytanie naszych znajomych, gdy dowiedzieli się, że znów lecimy do Wielkiej Brytanii. Tak, polecieliśmy, bo w Bristolu nas jeszcze nie było. Znaczy jeszcze do niedawna, bo teraz już byliśmy! 

Dublin

Dublin

Dublin - stolica, a zarazem największe miasto w Irlandii. Przyznam szczerze, że byłam tam kilka lat temu, ale… w ogóle go nie zwiedziłam. Poleciałam na koncert i zaraz po nim wylatywałam w kolejne miejsce. Obiecałam sobie wtedy, że jeszcze tam wrócę, więc… wróciłam. Prosto z Poznania, z poznańskiej Ławicy. 

Eindhoven

Eindhoven

Eindhoven - przyznam, że nie było to miasto na szczycie mojej listy miejsc do odwiedzenia, ale widząc tanie bilety na stronie Wizzair i wiedząc, że mogę tam polecieć niemal spod domu, z poznańskiej Ławicy, to oczywiście kupiłam bilety, a szybko dołączyła do mnie reszta naszej podróżniczej ekipy. Co zobaczyliśmy podczas naszego city-break? 

Mediolan Bergamo

Mediolan Bergamo

Milano, Milano! Moda, sport, architektura - Mediolan to jedno z najsłynniejszych miast na świecie, a tym samym jedno z najczęściej wybieranych przez turystów. Nigdy nie było nam „po drodze”, ale w tym roku podjęłyśmy z N. decyzję, że nie odpuścimy i przy okazji jednej z promocji Ryanaira kupiłyśmy bardzo tanie bilety prosto z Poznania. Loty odbywają się do Bergamo, skąd można dostać się do Mediolanu, ale my podczas naszej wycieczki poświęciłyśmy też chwilę na to, by zwiedzić także i to miasto i zdecydowanie radzimy Wam zrobić to samo! 

Wenecja

Wenecja

Miasto gondoli, kanałów, miłości i wąskich uliczek - Wenecja! Miasto owiane tajemnicą, mitami i powszechnie znane na całym świecie - oczywiście, że nie mogło mnie tam zabraknąć, szczególnie, że mamy bezpośrednie (i tanie!) połączenie prosto z Poznania. Kupiłam nam bilety i po odliczaniu dni do wylotu, polecieliśmy sprawdzić, czy Wenecja rzeczywiście jest miastem, w którym można się zakochać. 

Zadar

Zadar

Czasem nazywany jest „Małym Rzymem w Chorwacji”. Inni uważają go za jeden z najstarszych kierunków turystycznych. Zadar – dla jednych nieco „oklepany” kierunek, dla innych miejsce, które trzeba odwiedzić choć raz w życiu. My zdecydowanie zaliczamy się do grupy tych drugich. Już w 1899 roku założono tu pierwsze biuro podróży i po naszej ostatniej podróży, wiemy dlaczego już wtedy turyści wiedzieli, że warto się tam wybrać. W naszym przypadku – prosto z Poznania. 

Korfu

Korfu

Czas na grecki urlop! Na Korfu wybieraliśmy się od dłuższego czasu, ale nie chcieliśmy korzystać ze zorganizowanych wycieczek. Postawiliśmy na samodzielną organizację i wybraliśmy bezpośrednie połączenia Ryanaira prosto z Poznania na tę wyspę. Jak było? Super! 

Barcelona

Barcelona

„Barcelona! Un sueño me envolvie!”Tak, to miasto to marzenie, które na szczęście w dzisiejszych czasach jest na wyciągnięcie ręki – i to prosto z Poznania. Po raz kolejny wybrałam się do stolicy Katalonii, ale tym razem zabrałam ze sobą P., dla której była to pierwsza wizyta, więc można powiedzieć, że zwiedzałam to miasto od początku. I słusznie, bo nawet miejsca, które już raz widziałam, znów mnie zachwyciły. Jeśli jeszcze tam nie byliście, to mam nadzieję, że tym wpisem przekonam Was do podróży. 

Amsterdam

Amsterdam

Stolica wolności, tolerancji, rowerów, mostów, kanałów, tulipanów… gdy mówi się o Amsterdamie, to okazuje się, że można mówić o wielu aspektach, z którymi jest kojarzony i rzeczywiście wiedzie prym wśród innych europejskich miast. Odkąd tylko pojawił się w siatce połączeń lotniska Poznań-Ławica ogłosiłam, że lecę – z towarzystwem czy bez, ale z plecakiem i ogromnym zapałem. Ostatecznie termin padł na wiosnę i okazało się to idealnym pomysłem. Powiem jedno – tulipany! Co jeszcze widziałam?

Monachium

Monachium

Macie czasem tak, że wiele razy słyszeliście o jakimś mieście, kojarzycie je bardzo dobrze, wydaje się Wam, że je znacie i możecie tam się znaleźć w każdej chwili, ale… nigdy tam nie byliście? Niedawno rozmawialiśmy o różnych miejscach „oczywistych nieoczywistych” i okazało się, że Monachium jest miastem, którego żadne z nas nigdy nie odwiedziło, a każdy wychodził z założenia, że może tam wpaść w każdej chwili. Uznaliśmy, że skoro można, to nawet trzeba, dlatego kupiliśmy bilety lotnicze z Poznania do Monachium i wybraliśmy się na niemiecką przygodę – oczywiście prosto z Poznania. 

Cagliari

Cagliari

Nazywane jest przez mieszkańców Zamkiem, wzniesione na siedmiu wzgórzach, leży nad Zatoką Aniołów – brzmi jak początek bajki? Nie, to Cagliari na Sardynii, do którego wybrałyśmy się niedawno na „babski wypad”. Żadna z nas nigdy wcześniej nie była na tej wyspie, a obie chciałyśmy się przekonać, czy je się tu jedynie sardynki ;) Nie pozostawało więc nic innego jak zarezerwować lot z naszego poznańskiego lotniska, znaleźć nocleg, poczytać o atrakcjach na miejscu i… odliczać dni do wylotu prosto z Poznania. 

Alicante

Alicante

Przyszedł ten czas w roku, gdy po prostu mamy dość zimna, ciemności, deszczu i zimy, a jednocześnie powoli czujemy gotowość do rozpoczęcia kolejnego intensywnego sezonu podróży wiosenno-letnich. Choć jesień i zima nam niestraszne i zdecydowanie podróżujemy dużo, to poznańska aura pogodowa w ostatnich tygodniach sprawia, że nawet między wyjazdami mamy ochotę „gdzieś się ruszyć”. Właśnie tym sposobem wylądowaliśmy (dosłownie) w Alicante. 

Frankfurt

Frankfurt

„Po co lecieć do Niemiec, skoro to tuż obok?”. Może po to, żeby nie spędzać całego dnia w samochodzie, a Niemcy to nie tylko Berlin? Gdy niedawno wybrałam się na kilka dni do Frankfurtu, pytanie z początku wpisu zadawano mi bardzo często. Stereotyp zwłaszcza wśród poznaniaków, którzy przyzwyczaili się do 3-godzinnej przejażdżki do Berlina autostradą, że latanie do Niemiec jest „przesadą” mocno wbił się niektórym w głowy. Tymczasem to nie tylko wygodne, ale przede wszystkim ciekawe rozwiązanie, bo sama zdziwiłam się, jak dobre wrażenie może zrobić Frankfurt. Oczywiście poleciałam tam prosto z Poznania i Wam także to polecam :) 

Cork

Cork

Dziś pora na opowieść o podróży z cyklu „spontaniczne i bez orientacji w terenie”. Czasem zdarza się dzień, że macie ochotę po prostu… wyjechać? Ostatnio nam się tak zdarzyło. Siedzieliśmy wieczorem narzekając na codzienność i uznaliśmy, że czas coś z tym zrobić i po prostu się ruszyć. Weszliśmy na strony tanich linii lotniczych, wybraliśmy lotnisko w Poznaniu i poszukaliśmy najtańszego biletu na najbliższy wylot. Wybór tego dnia padł na Cork w Irlandii, dokąd bilety kosztowały mniej niż bilety na koncert w ostatnich latach. Spakowaliśmy się i… ruszyliśmy w drogę! 

Manchester

Manchester

Słyszysz Manchester i odruchowo dopowiadasz… United, City lub Art Gallery. To angielskie miasto dla wielu ludzi jest dla wielu ludzi serce futbolu i muzeów. Warto wybrać się tam także z innych powodów. Jakich? Postanowiliśmy specjalnie dla Was to sprawdzić wykorzystując to, że można tam polecieć bezpośrednio z Poznania-Ławicy. 

Zanzibar

Zanzibar

Byli tam już aktorzy i aktorki, celebryci i celebrytki, piosenkarki i piosenkarze, influencerzy i influencerki i… my! Zanzibar - miejsce, które jakiś czas temu stało się popularnym na całym świecie kierunkiem podróży znanych osobistości. Czy jedyną zaletą Zanzibaru jest to, że wypoczywają tam ludzie show biznesu? Postanowiliśmy to sprawdzić i… od razu możemy Wam powiedzieć, że odpowiedź brzmi „zdecydowanie nie”! 

Kopenhaga

Kopenhaga

Kopenhaga – miasto kolorowych kamienic, rowerów, kontrastów i pozytywnej energii. Kto lubi poznańskie kamienice, ten pokocha te kopenhaskie. Jako że w czasie podróży lubimy zwracać uwagę m.in. na architekturę, stolica Danii była naturalnym wyborem na nasz grupowy city-break. Gdy rzuciłam propozycję, cała nasza „paczka” od razu powiedziała „rezerwuj!”, więc… zarezerwowałam i polecieliśmy! Oczywiście prosto z poznańskiej Ławicy ;) 

Leeds

Leeds

Słyszysz „lecę do Wielkiej Brytanii”, myślisz… Londyn, Manchester, Glasgow, Edynburg - to najczęstsze kierunki jakie w pierwszej kolejności wymieniają wszyscy, których o to spytam. Tymczasem ja wybrałam się do Leeds, czyli miasta na północy Anglii u podnóża Gór Pennińskich. Dlaczego tam? Bo… znalazłam je w siatce połączeń z poznańskiej Ławicy, więc dlaczego nie? 

Budapeszt

Budapeszt

Polak, Węgier, dwa bratanki – kto z nas nie słyszał tego powiedzenia? Może właśnie dlatego tylu Polaków nadal lata do Budapesztu. Może Was to zdziwi, ale mimo tej popularności, dopiero w tym roku w końcu się tam wybraliśmy! Po grzaniu się w słońcu i dalekich podróżach chcieliśmy czegoś bliżej i w miejskim klimacie zamiast plaż – no to padło na Budapeszt! 

Oslo

Oslo

Ciepłe kraje, południe, plaża, słońce, a może ja mam ochotę na nieco północy? Jak rzekłam, tak zrobiłam i poleciałam do Oslo! A co, zawsze chciałam tam polecieć, to czemu by nie teraz? Z Ławicy można polecieć zarówno na Oslo-Torp oddalone nieco od samej stolicy o ok. 70 km jak i Oslo-Gardermoen, czyli główne lotnisko w Norwegii, które znajduje się ponad 40 km od centrum. Ja wybrałam tę druga opcję. 

Charków

Charków

Mam parę znajomych, która regularnie lata na Ukrainę i to od wielu lat. Wielokrotnie mówili mi, że muszę się tam wybrać i jak to ja, oczywiście zgadzałam się z nimi – taka podróżniczka jak ja z pewnością powinna! Szczególnie, że w Poznaniu nie brakuje obywateli Ukrainy i miło byłoby móc się odnieść do ich ojczyzny, gdy rozmawiamy o podróżach.

Tajlandia

Tajlandia

„One night in Bangkok”? Oj, zdecydowanie nie była to jedna noc! Tak! Udało mi się spełnić marzenia o wycieczce do południowo-wschodniej Azji. Gdy ogłosili nowe połączenie z poznańskiej Ławicy, czyli Tajlandię niemal natychmiast wykupiłam turnus z Rainbow, a potem już tylko odliczałam dni! 

Meksyk

Meksyk

A to Ci Meksyk! Tak! Dokładnie! Poleciałyśmy do Meksyku! To chyba najdalsza trasa, na którą zdecydowałyśmy się tak spontanicznie, ale w naszych głowach myśl o Cancun była o wiele wcześniej.

Izrael

Izrael

W Poznaniu pogoda nie rozpieszcza – deszcz i wiatr przeplatane mroźnymi dniami nie zachęcają do spędzania czasu na dworze.

Dominikana

Dominikana

Zima to idealna pora na… lato, a właściwie na odwiedziny ciepłych miejsc. Jedno z pierwszych skojarzeń to wiadomo, Karaiby. Część naszej blogowo-podróżniczej ekipy już była na Kubie.

Varadero – moja karaibska przygoda

Varadero – moja karaibska przygoda

Lockdown, pandemia, obostrzenia i statystki covidowe zrobiły z moją głową rzecz niesłychaną. Od lat zastygła w wielkopolskiej stateczności i zasadzie nie ruszania się z miejsca zaczęłam marzyć o podróżach. Od czasów dzieciństwa i wczesnej młodości nie zdarzył mi się taki globtroterski zapał.

Helsinki – z miłości do designu

Helsinki – z miłości do designu

Jadę do Helsinek! Wypoczynkowo! Choć zasadniejsze byłoby stwierdzenie: lecę! Prościutko z Ławicy do fińskiej stolicy. Całe lato pracowałam w pocie czoła, wcielając w życie wielkopolską zasadę pracy nieustawicznej, więc jesienią będę odpoczywać.

Bruksela – podróż do serca Europy

Bruksela – podróż do serca Europy

Jadę do Brukseli! Służbowo! Dla skromnej dziennikarki taki wyjazd jest jak niespodziewany awans. Już czuję zapach słynnych frytek i smak rozpływających się w ustach czekoladowych muszelek!

Amman – mój smak orientu

Amman – mój smak orientu

Moja pierwsza egzotyczna podróż! Któż o niej nie marzy? Nieco gorzej jest z określeniem konkretnego miejsca tych marzeń, bo egzotycznie może być wszędzie, no prawie wszędzie. Moje pierwsze skojarzenie z egzotyką, jeszcze z czasów wczesnego dzieciństwa, to pustynia, wielbłądy i ON – T.E. Lawrence, bardziej znany jako Lawrence z Arabii.

CYPR

CYPR

Czasami zadajemy sobie pytanie dokąd się udać na urlop, zarówno w sezonie jak i poza sezonem turystycznym. Czasem też kojarzymy urlop z niespiesznym spędzaniem czasu, relaksującymi spacerami, otoczeni pięknymi widokami.

CZARNOGÓRA

CZARNOGÓRA

Pod wpływem intrygujących opowieści znajomych, nosiłam się z zamiarem samodzielnego poznania Bałkanów, które w ostatnim czasie są co raz chętniej odwiedzane turystycznie.

ZAKYNTOS

ZAKYNTOS

Planując urlop wyobrażamy sobie okoliczności przyrody, architektury czy doznania smakowe, wierząc, że podczas pobytu poddamy się magii danego miejsca, nabierając energii oraz urody.

RZYM

RZYM

Za nami pierwsza podróż. Podróż do Wiecznego Miasta. Mówi Wam to coś? A może potrzebujecie małej podpowiedzi? Architektura zachwyca na każdym kroku, pyszne jedzenie i ten włoski klimat, w którym czujemy się jakby w innej czasoprzestrzeni...

PARYŻ

PARYŻ

O wycieczce do Paryża nie jeden z nas marzył od dziecka.. Wieża Eiffla, Luwr czy Łuk Triumfalny… Im bliżej tym ciężej się wybrać, brak czasu i zawsze jakieś „ale”.

Teraz Paryż jest na wyciągniecie ręki, bo przecież z Portu Lotniczego Ławica mamy bezpośrednie loty.

MAJORKA

MAJORKA

O tym, że Majorka jest krainą beztroskiej zabawy, szalonych towarzyskich eskapad, kwintesencją tego co niesie ze sobą lato, dowiedzieliśmy się już ze słynnego przeboju muzycznego „Mallorca!”