PARYŻ

O wycieczce do Paryża nie jeden z nas marzył od dziecka.. Wieża Eiffla, Luwr czy Łuk Triumfalny… Im bliżej tym ciężej się wybrać, brak czasu i zawsze jakieś „ale”.

Teraz Paryż jest na wyciągniecie ręki, bo przecież z Portu Lotniczego Ławica mamy bezpośrednie loty.

Zatem… Gotowi w podróż po mieście zakochanych a jednocześnie uroczej stolicy Francji?

Po Paryżu najlepiej poruszać się pieszo lub metrem - jest szybko i tanio - inaczej ciągle będziemy stać w korkach a jadąc na kilka dni jest to totalną stratą czasu :)

Urocze uliczki, kawiarnie na każdym rogu, mnóstwo turystów i wiele ciekawych miejsc, które chcielibyśmy zwiedzić..
Szukamy dla Was raczej tych mniej znanych, bo to że po prostu trzeba wjechać na wieżę Eiffla, to wszyscy wiedzą, ale równie piękny widok jest chociażby przed Bazyliką Sacre Coeur, która położona jest na wzgórzu w słynnej dzielnicy
Montmartre.

Dużo turystów siedzących na schodach, podziwiających widoki i miejscowych, którzy robią różnego rodzaju performance. W tej dzielnicy trzeba uważać, bo kradną. Miejscowy z dobrymi intencjami nigdy nie podajcie i sam nie udzieli Wam  pomocy - takiego typu ludzie to oszuści, którzy starają się zagadać a jednocześnie po prostu Was okraść.

Zrobiliśmy sobie mały spacer przy ulicy Boulevard de Clichy, aby zobaczyć Moulin Rouge, stanąć na i zrobić zdjęcie z kiecką w górze - tak! Jest taki silny strumień powietrza, że podwiewa dosłownie wszystko i zanim się kobiety obejrzą, to już sukienkę mają na wysokości nosa niczym Marilyn Monroe.

Kolejną wartą uwagi atrakcją jest rejs po Sekwanie. Z lotu ptaka jest piorunujący widok wszystkich zakamarków i zawijasów a z bliska? Można odpocząć, poczuć wiatr we włosach a także nacieszyć oko naprawdę niewidocznymi z zewnątrz miejscami. Na statku można zjeść również obiad, ale my zdecydowanie wolimy posiłki na lądzie :)

Na śniadanie warto spróbować pain au chocolat czyli taka bułeczka z drożdżowego ciasta francuskiego z czekoladą. Kolejną obowiązkową pozycją są naleśniki <3 To jedno z typowych dla Francuzów śniadań. Na słono lub słodko i
przede wszystkich szybko zjemy w Marche Ou Crêpe. W dodatku jest to bardzo urokliwe miejsce - jak zresztą większość w Paryżu.. My się zachwycamy na każdym kroku.

Popularną we Francji zupę cebulową - soupe a l'oigon koniecznie trzeba skrobać a we Francji o już w ogóle… w La Petite Rose des Sables jest przepyszna i kosztuje tylko 4,5 euro. Poza kuchnią francuską zjecie tu również Europejskie dania takie jak np. lasagne. Jeśli macie ochotę na coś bardziej konkretnego, to Quiche jest świetnym rozwiązaniem. To rodzaj placka z ciasta kruchego składający się z nadzienia jajeczno - śmietanowego z dodatkiem warzyw czy mięsa. Są nawet z samymi ziołami. My bardzo lubimy quiche i jadamy często nawet w Poznaniu więc w Paryżu to nasz must have. 

W Paryżu idzie się zakochać, poza tym że jest coś brudno, powiedzielibyśmy że nawet bardzo, to i tak warto obrać ten kierunek. Koniecznie trzeba zobaczyć najbardziej znane miejsca i dzieła architektoniczne, ale warto również pójść w nasze ślady i zobaczyć te bardziej zapomniane bądź nieznane miejsca.

PS. Jeśli wybieracie się w podróż do Paryża i chcecie wziąć swojego pupila, to zdecydowanie odradzamy. Jest bardzo, bardzo mało miejsc, w których rzeczywiście z opisem można wyjść. Paryżanie preferują raczej koty a psy mogliśmy policzyć na palcach jednej ręki przez nasz 3 dniowy wyjazd.