Eindhoven

Eindhoven - przyznam, że nie było to miasto na szczycie mojej listy miejsc do odwiedzenia, ale widząc tanie bilety na stronie Wizzair i wiedząc, że mogę tam polecieć niemal spod domu, z poznańskiej Ławicy, to oczywiście kupiłam bilety, a szybko dołączyła do mnie reszta naszej podróżniczej ekipy. Co zobaczyliśmy podczas naszego city-break? 

Uprzedzam - to nie jest miasto, w którym roi się od atrakcji turystycznych i zabytków. Jest jednak kilka miejsc, które są warte odwiedzenia. Istotne jest to, że podobnie jak inne holenderskie miasta, jest bardzo otwarte na cudzoziemców, bez problemu można porozumieć się po angielsku lub niemiecku, a wszędzie można dostać się rowerem lub komunikacją zbiorową. 

To miasto, które zwiedza się najlepiej podczas spacerów - to wtedy zobaczycie najciekawsze miejsca „wyłapując” je na bieżąco. Jedną z największych atrakcji i rzucającą się w oczy w mieście budowli jest kościół św. Katarzyny wybudowany w neogotyku. Fasada i charakterystyczne wieżyczki przyciągają wzrok. We wnętrzu znajdziemy ciekawe łuki, witraże i zdobione kolumny. Pamiętajcie jednak, by zwrócić uwagę na godziny odbywających się tam mszy. 

Eindhoven

Eindhoven kojarzy się z piłką nożną, a dokładniej z klubem PSV. Podczas pobytu w mieście zajrzeliśmy na stadion oraz na znajdujące się tuż obok muzeum. Jeśli nie jesteście fanami tego klubu to nie szkodzi - muzeum poświęcone jest historii piłki nożnej, a sama drużyna także ma na swoim koncie kilka fascynujących ciekawostek. 

Przejdźmy jednak do innego aspektu podróżowania - jedzenia. Tu zdecydowanie należy wybrać się na Down Town Gourmet Market, w którym można znaleźć chyba wszystkie kuchnie świata. Co ciekawe, menu zmienia się dość często, więc nawet osoby, które są tam częściej, przychodzą, by spróbować nowych dań. 

Ciekawie spędziliśmy czas w Philips Museum, które poświęcone jest technice, w oparciu głównie o produkty marki Philips oraz ich ewolucji i historii. Co w tym ciekawego? Ponieważ można zobaczyć jak upływał postęp technologiczny, a na dodatek przygotowano wystawy interaktywne, które wymagają zaangażowania ze strony zwiedzających i przyznam szczerze - to dobra zabawa i wbrew pozorom nie tylko dla najmłodszych. 

Czy Eindhoven to miasto, które warto odwiedzić? Zdecydowanie, szczególnie, że loty są tanie i krótkie, a na dodatek polecicie tam prosto z Poznania. Czy tam wrócę? Pewnie tak, jeśli upoluję tanie bilety, a ku temu na szczęście jest wiele okazji.