Londyn - na królewskim tronie

Są takie miejsca na świecie, które trzeba odwiedzić. Choćby raz w życiu, ale po prostu wypada. Nowy Jork, Rzym, Paryż - to ledwie wycinek z całkiem długiej listy. Wśród takich "obowiązkowych" destynacji jest też rzecz jasna Londyn. Gigant, moloch, tygiel kulturowy i jedno z największych miast europejskich. Ale z drugiej strony Londyn to szyk, elegancja, miejsce biznesowych spotkań i wspaniała historia. Dzisiaj chcemy Was zabrać właśnie do stolicy Anglii. Skąd lecimy? To oczywiste - „prosto z Poznania”.

Kiedy najlepiej wybrać się do Londynu? W zasadzie... zawsze. Angielska pogoda i tak sprawi, że deszcz zastanie Was nawet latem, a z kolei zimą możecie niekiedy zażywać kąpieli słonecznych. Wiosna i jesień też są doskonałe - kolory otoczenia mogą przyprawiać o pozytywny zawrót głowy. Spytacie czy w Londynie jest gdzie podziwiać kolory. Otóż stolica Anglii to pierwsze na świecie miasto - park narodowy!!! Mnogość parków i terenów zielonych w Londynie to rzecz godna pozazdroszczenia. Mimo całego swojego uroku, jest to miasto trudne w odbiorze. Niezwykle zatłoczone, potrafiące zmęczyć. Szczególnie osoby, które wolą naturę i tylko od czasu do czasu wybierają podróże po miastach. Jeśli jednak zboczycie z utartego szlaku i odwiedzicie miejsca, do których rzadziej zaglądają turyści, Londyn odpłaci się z nawiązką.

09 LONDYN NA KRÓLEWSKIM TRONIE1

09 LONDYN NA KRÓLEWSKIM TRONIE2

09 LONDYN NA KRÓLEWSKIM TRONIE3

Teraz więc czas na kilka propozycji i miejsc, których nie można pominąć będąc w Londynie. Być tam i nie zobaczyć Big Ben'a? To mniej więcej tak, jakby być w Egipcie i nie ujrzeć piramid. To symbol pojawiający się wszędzie: na pocztówkach, magnesach lodówkowych, na koszulkach, skarpetkach i gdzie jeszcze sobie nie wymyślicie. Zobaczyć go na własne oczy po prostu wypada, a nawet trzeba. Tyle tylko, że Big Ben to wcale nie Big Ben, a Elizabeth Tower. Słynna wieża zegarowa jest częścią Westminster Palace, czyli brytyjskiego parlamentu. Kolejne kultowe miejsce? Proszę bardzo – zobaczcie Buckingham Palace. Główna londyńska rezydencja rodziny królewskiej posiada uwaga - 52 pokoje, 78 łazienek, 92 biura, 188 pokoi dla personelu i 19 pokoi państwowych, a także 24-hektarowy ogród - największy prywatny ogród w Londynie! Jeszcze mało? Co powiecie na kolejny z symboli i znaków rozpoznawczych miasta? Niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Wiele osób wręcz spaceruje wzdłuż Tamizy tylko po to, by podziwiać to arcydzieło z poziomu rzeki. Ale cóż zrobić, jest piękny - to fakt absolutnie niepodważalny. O czym mowa? Oczywiście o Tower Bridge. I jeszcze miejsce, do którego nie sposób wręcz nie trafić. Czy mały, czy duży turysta w Londynie po prostu chce tu przyjść. Ba, sami londyńczycy niezwykle chętnie przekraczają progi Muzeum Historii Naturalnej. Zresztą, wystarczy powiedzieć, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów w całej Europie, a jego wnętrza kryją ponoć aż 70 milionów eksponatów!

09 LONDYN NA KRÓLEWSKIM TRONIE4

09 LONDYN NA KRÓLEWSKIM TRONIE5

I na koniec, jak zawsze zresztą, mały bonusik od nas. Przygotowaliśmy specjalny przewodnik po Londynie. Ciekawostki, historie, opisy miejsc, darmowe punkty widokowe, mapa atrakcji i dużo zdjęć. Serdecznie zapraszamy.

09 LONDYN NA KRÓLEWSKIM TRONIE6

Przewodnik znajdziecie tutaj:

https://www.topoftheworld.pl/2022/10/londyn-co-zobaczyc-top-15.html

Do następnego!