Lizbona - stolica w klimacie fado

Są takie miasta, które albo się pokocha za pierwszym razem, albo nie przypadną Wam do gustu. Do tych pierwszych zdecydowanie zalicza się malownicza stolica Portugalii. Lizbona to kierunek, na który zawsze jest dobry czas. Przebogata historia, niepowtarzalny klimat, uśmiechnięci ludzie, pyszna kawa i słodkości... czy może być lepiej? Tak, może. Przecież do Lizbony dolecimy już „prosto z Poznania”!!!

 

13 LIZBONA STOLICA W KLIMACIE FADO2

Lizbona często nazywana jest miastem słońca, wielkich odkrywców, wybitnych piłkarzy oraz przepysznych babeczek. No i co więcej, od zawsze konkuruje z Porto o miano tego portugalskiego NAJ. Miasto, które położone jest na siedmiu wzgórzach, podbije serca nawet najwybredniejszych poszukiwaczy piękna. Lizbona to doskonałe zderzenie rzeczywistości z przeszłością, uruchamiająca wyobraźnię machina wspomnień z dawnych lat. Jednym słowem miejsce, które jeśli zobaczy i pozna się raz, wbije się w pamięć i nie da o sobie zapomnieć. Nie byliście tutaj? To zapewniamy, że naprawdę warto! Natomiast kto odwiedził Lizbonę z pewnością przyzna nam rację, że miło się do niej wraca.

13 LIZBONA STOLICA W KLIMACIE FADO3

13 LIZBONA STOLICA W KLIMACIE FADO4

13 LIZBONA STOLICA W KLIMACIE FADO5

13 LIZBONA STOLICA W KLIMACIE FADO6

Przewodniki przewertowane? Plan zwiedzania przygotowany? Jeśli tak, to my dodamy do niego jeszcze kilka lokalizacji, a jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to podpowiadamy od czego zacząć. W Waszym poznawaniu Lizbony warto rozważyć jakiś punkt widokowy, a najlepszy będzie do tego Pomnik Chrystusa Króla. Co prawda sam monument mieści się po drugiej stronie rzeki Tag, w gminie Almada, ale Lizbonę widać stąd jak na dłoni. Sam pomnik może od razu skojarzyć się ze starszym i większym bratem stojącym na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro. Cristo Rei ustawiony jest na ponad 80-metrowym postumencie, zaś sama figura liczy sobie 28 metrów. Kolejnego miejsca nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. To tutaj, pod Torre de Belém, możecie się dać ponieść swojej wyobraźni i przenieść w czasy wielkich odkryć geograficznych. Dacie wiarę, że ta forteca w momencie powstania z każdej strony była oblewana wodą? Pierwotnie nazywana Zamkiem św. Wincentego z Saragossy, Torre de Belém została wzniesiona w latach 1514 - 1520. Cudowne miejsce na chwilę odpoczynku. Natomiast jeżeli nie lubicie spacerować, ale jednocześnie chcecie zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca w mieście to mamy dla Was idealną propozycję. Wybierzcie się w podróż tramwajem!!! Wystarczy tylko odstać swoje na przystanku, kupić bilet, a później rozkoszować się widokiem mijanych miejsc. W tym przypadku koniecznie wybierzcie linię nr 28.

13 LIZBONA STOLICA W KLIMACIE FADO7

13 LIZBONA STOLICA W KLIMACIE FADO8

Tak jak zawsze kończymy nasz wpis niespodzianką. Nie inaczej będzie tym razem. TOP 10 portugalskiej stolicy czeka na Was na blogu, polecając się do korzystania i podążania naszymi śladami. Serdecznie zapraszamy, bo Lizbona to autentycznie urocze miejsce, które od teraz jest na wyciągnięcie ręki.

Przewodnik znajdziecie tutaj:

https://www.topoftheworld.pl/2019/03/top-10-atrakcji-w-lizbonie_59.html

Do następnego!