Dzień Dziecka – święto tych małych i tych dużych

Dzień Dziecka – święto tych małych i tych dużych. W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi, prawda? A jeśli ktoś się nim nie czuje, niech przymknie na to oko 1 czerwca przez 24 godziny. Patrząc na mapę, trzeba sobie zadać jednak fundamentalne pytanie: „Dobry kierunek na Dzień Dziecka to?” No, główkujcie, główkujcie. Coś Wam przychodzi do głowy? Jakieś światełko w tunelu? Nie? To spójrzcie nieco na północ Europy, konkretnie na Danię. Co tam widzicie? Wreszcie dobra odpowiedź. Billund! Idealny kierunek na 1 czerwca. Kierunek dostępny „prosto z Poznania”.

06 NA DZIEŃ DZIECKA DO DANII1
Mówisz Billund, myślisz Legoland. Takie skojarzenie na pewno przyjdzie Wam do głowy. Jednak Billund to o wiele więcej niż tylko słynny na całym świecie park rozrywki. To idealne miejsce dla całych rodzin, by spędzić weekend za granicą. Skoro jednak padła już nazwa Legoland, to warto poświęcić mu kilka zdań. Został założony w 1968 roku i przez ponad pół wieku rozrósł się do rozmiarów 14 ha. Składa się aż z 65 tysięcy klocków Lego, a wewnątrz znajdziecie 55 atrakcji. Wśród nich są między innymi kolejki górskie o różnym stopniu wysokości, zjeżdżalnie wodne z łódkami i pontonami, dom strachu czy nawet akwaria z żywymi rybami. Do tego oczywiście obracająca się dookoła wieża widokowa. Legoland oferuje nam także możliwość zwiedzenia całego świata za pomocą klocków Lego. W tym celu zbudowane zostały na przykład nowojorska Statua Wolności, Kapitol w Waszyngtonie, egipska świątynia Abu Simbel czy grecki Akropol.

06 NA DZIEŃ DZIECKA DO DANII3

Jeśli myślicie, że Legoland to jedyna atrakcja w okolicy to jesteście w błędzie. Koniecznie skierujcie swe kroki do Lego House. To najnowsze dziecko całego kompleksu Billund Resort. Uchylmy rąbka tajemnicy. Po wejściu do środka dostajemy opaski na rękę, dzięki którym, po ściągnięciu specjalnej aplikacji na telefon, otrzymamy zdjęcia wszystkich modeli jakie zbudowaliśmy podczas wizyty. Do tego jest tu także wiele makiet wykonanych z klocków Lego, przedstawiających miasta, dinozaury, a nawet wodospad. Resztę musicie sprawdzić sami.

06 NA DZIEŃ DZIECKA DO DANII5

06 NA DZIEŃ DZIECKA DO DANII6

Billund to również znakomita baza wypadowa. Bez problemu dojedziecie stąd choćby do cudnego Velje, magicznej wyspy Rømø, klimatycznego Odense czy uroczego Kolding. Natomiast więcej na temat tego co można zrobić w samym Billund znajdziecie w naszym poście na blogu „TOP 3 powody, dla których warto polecieć do Billund”.

06 NA DZIEŃ DZIECKA DO DANII4

Znajdziecie go tutaj - https://www.topoftheworld.pl/2018/04/top-3-powody-dla-ktorych-warto-poleciec_19.html

Do następnego!