Wakacje na południu Sardynii

Wakacje rozpoczęte. Kto może, ten bierze urlop w pracy, pakuje walizki bądź plecaki i rusza przed siebie. No właśnie… tylko dokąd. Lista wakacyjnych kierunków jest niezwykle długa, a i przecież każdy lubi wypoczywać inaczej. My w najbliższych tygodniach chcemy zaproponować kilka destynacji, które po pierwsze są dostępne „prosto z Poznania”, a po drugie idealnie nadają się zarówno na podróż wakacyjną, jak i taką poza sezonem. I co najważniejsze, przetestowaliśmy je na własnej skórze i wiemy „z czym to się je”!

Zaczynamy od Włoch, a konkretnie od Sardynii. Wystarczy ledwie 2 godzinny lot z Poznania do Cagliari i przeniesiecie się do innego świata. Dosłownie. Świata wąskich uliczek, pysznego jedzenia i rajskich plaż. Czy to nie dobra wakacyjna perspektywa?

Słyszał o niej w zasadzie każdy, ale nadal jest to kierunek nieczęsto wybierany. O wiele większą popularnością cieszą się rzecz jasna kontynentalne Włochy, wiele osób podróżuje też na Sycylię. Sardynia za to wciąż owiana jest pewną nutką tajemniczości. A co ciekawe, posiada plaże, których może zazdrościć cała Europa. I to właśnie o nich chcemy dzisiaj kilka słów powiedzieć. Sardyńskie plaże to niekoniecznie "byczenie się" i kąpiele słoneczne. To dużo, dużo więcej. Praktycznie na każdej można podejmować inne aktywności. Trekking na pobliskie punkty widokowe, obserwacja flamingów, czy spacer przez skalne "oko" - to tylko pierwsze z brzegu przykłady.

07 WAKACJE NA POŁUDNIU SARDYNII2

Teraz więc kilka podpowiedzi i miejsc, w których warto „poplażować” na południu Sardynii. Naszym zdaniem niekwestionowanym numerem jeden jest Spiaggia di Porto Giunco, która zachwyci chyba najwybredniejszego. Flamingi możecie podziwiać w Stagno Notteri - stawie, który znajduje się praktycznie na tyłach plaży. Wokół niego wiedzie bardzo przyjemna ścieżka. Kolejną ścieżkę znajdziecie na południowym krańcu plaży, mówiąc precyzyjniej, na parkingu. 20, 25 minut marszu pod górę i staniecie oko w oko z Torre di Porto Giunco. Można tylko stać i patrzeć bez końca. Mało? Wpadnijcie więc na Spiaggia di Porto Pino. Kto był na Karaibach musi przyznać szczerze, że wygląda ona jakby żywcem wyjęta gdzieś z Bahamów, Jamajki czy Barbadosu. Bielusieńki, drobny jak mąka piasek i lazurowa wręcz woda - to nie żart, to naprawdę tak wygląda! Plaża liczy sobie kilka kilometrów długości i łagodnie przechodzi w teren wydmowy - Is Arenas Biancas. To dopiero jest cudo! Niektóre z wydm liczą sobie nawet po kilkadziesiąt metrów wysokości. Największe nawet 30! I kolejna propozycja - Spiaggia di Masua. Jej położenie sprawia, że śmiało mogłaby stanąć w konkursie na jedną z najlepszych na Starym Kontynencie. Wyobraźcie sobie, że odpoczywacie na plaży z widokiem na drugą co do wielkości na świecie skałę wyrastającą z wody. W dodatku tuż obok znajduje się wejście do słynnego dawnego portu przeładunkowego - Porto Flavia. Takie rzeczy tylko na Spiaggia di Masua.

07 WAKACJE NA POŁUDNIU SARDYNII3

07 WAKACJE NA POŁUDNIU SARDYNII4

Oczywiście to nie jedyne plaże, jakie warto odwiedzić będąc na Sardynii. To ledwie kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu. Słowo honoru – jest ich o wiele, wiele więcej, i co najlepsze… każda tak samo piękna. Każda zachwycająca. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy specjalny przewodnik po plażach sardyńskiego południa. Ciekawostki, punkty widokowe, opisy miejsc, mapa atrakcji i dużo zdjęć. Serdecznie zapraszamy.

07 WAKACJE NA POŁUDNIU SARDYNII5

Przewodnik znajdziecie tutaj - https://www.topoftheworld.pl/2022/06/top-5-plaz-na-poudniu-sardynii.html

Do następnego!